Żyjemy w czasach, w których bezpieczeństwo stało się niezwykle ważnym tematem. Dotyczy to zarówno bezpieczeństwa naszego państwa oraz poszczególnych jego podmiotów, bezpieczeństwa obywateli, jak i bezpieczeństwa międzynarodowego. Wszak terroryzm stawia przed nami ogromne wyzwania. Stąd bierze się ogromna popularność kierunku Bezpieczeństwo Narodowe.
Dlaczego warto studiować Bezpieczeństwo Narodowe na Społecznej Akademi Nauk w Krakowie?
Społeczna Akademia Nauk, a dokładnie jej Wydział Nauk Stosowanych, mający swoją siedzibę w Krakowie od lat przyciąga młodych ludzi pragnących zgłębiać tajniki bezpieczeństwa i pragnących się dobrze przygotować do pracy w służbach mundurowych, w administracji publicznej oraz instytucjach i organizacjach związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Kierunek Bezpieczeństwo Narodowe łączy solidną wiedzę teoretyczną z umiejętnościami praktycznymi oraz wszelkimi niezbędnymi umiejętnościami miękkimi. Dzięki temu studenci kończący studia nie tylko posiadają wiedzę na temat współczesnego bezpieczeństwa państwa i bezpieczeństwa międzynarodowego, ale również umiejętność jej praktycznego zastosowania. Wyposażeni zostają też w tzw. umiejętności miękkie np. komunikacja w sytuacjach kryzysowych czy umiejętności negocjacyjne.
W zależności od dalszych planów zawodowych studenci mogą wybrać jedną z trzech specjalizacji w ramach kierunku Bezpieczeństwo Narodowe Kraków. Należą do nich: bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, zarządzanie kryzysowe i ratownictwo oraz bezpieczeństwo militarne i obrona narodowa.
Dodatkowe plusy studiów na SAN w Krakowie
Niewątpliwym atutem kierunku Bezpieczeństwo Narodowe jest kadra dydaktyczna składająca się ze specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa narodowego oraz osób zatrudnionych w takich instytucjach państwowych, jak wojsko, policja, straż pożarna, straż graniczna itp. Kierunek jest wyjątkowo wszechstronny. I choć znaczna część studentów znajduje zatrudnienie w służbach mundurowych, nie brakuje i takich, którzy chcą zostać ekspertami np. w zakresie ochrony informacji niejawnych czy zapewniania bezpieczeństwa podmiotom gospodarczym.